sobota 29. dubna 2017

naše vesmírné hraní...

Bylo teď pár dnů ošklivě, pršelo, dětem se nic moc nechtělo dělat a abych řekla pravdu, mě taky ne.  Nakonec jsme vytáhli kartičky od juchuuu a ponořili jsme se do vesmírného objevování. 
To, že naše děti milují vesmír, už jsem v minulých příspěvcích zmínila. 


Začalo to Ondrou, který se chtěl stát kosmonautem. Neustálým čtením vesmírných encyklopedií a malování vesmíru nakazil i Péťu, který vesmíru propadl postupně taky :-) .


Nedávno kluci dostali dřevěné planety od Suvyzdříví a vymýšleli si s nimi nekonečné hraní. Od obkreslování planet, přez schovku planet... :-) ne jednou objevovali a dělali výzkumy na různých planetách.
 Jsem strašně ráda, když vidím jak mají bohatou fantazii a s pár kousky dřeva si dokáží hrát celé hodiny a dny.  Marečkovi stačí jedna planetka na okusování a hned je součástí nějaké výzkumné mise :-)

Dnes tedy malá ukázka kartiček od Juchuuu a dřevěných planet od Suvyzdříví.

Nejen kartičky od Juchuuu, by byly určitě skvělá pmůcka do škol a školek. 
Škoda, že papírové vesmírné kartičky nejsou zalaminované, aby měly delší životnost. Kluci si s nimi hodně hrají a nejsem si jista, jak dlouho ten papír vydrží. Možná, že je zalaminuju preventivně kvůli  Marečkovi :-)

Informace na kartičkách jsou příjemně sepsány. Tak akurát pro 5ti a 6ti leté děti, které se zajímají o vesmír :-)  Ne vážně, myslím, že kartičky můžou využít uplně všechny věkové kategorie.
Kartičky klukům čtu mnohem raději, než enciklopedie o vesmíru. Jsou stručné a jasné a navíc doplněné o hezké obrázky. Celkem je v krabičce 40 oboustranných kartiček.


Pro kluky mám ještě schovaou historii vesmíru a pro Marečka až doroste barvičky na třídění, ale to Vám blíž představím až to kluci dostanou :-)

Jsem strašně ráda, že čím dál tím víc "potkávám" šikovné maminky, které tvoří tak úžasné věci. 


2 komentáře:

  1. Vesmirne bratrstvo u vas je velkolepe! A maminka umi zaridit ty nejlepsi nebeske vecix-)
    Planetarium by se siklo nekde na zahrade ...:-)

    OdpovědětVymazat