pátek 24. února 2017

Recenze - Cybex Cloud Q plus


Měli jsme teď na nějakou dobu zapůjčenou k testování autosedačku Cybex Cloud Qplus.
O sedačce jsem dlouho přemýšlela, když jsme kupovali Cybex Priam.Velmi se mi líbilo sklápění sedačky do lehu. Tuto možnost využijí zejména maminky, které ke krátkým přesunům využívají podvozek kočárku s nacvaknutou autosedačkou. To není uplně tak naše varianta. Sice hodně cestujeme, ale autosedačku vozím na podvozku minimálně. Za půl roku jsem tuto možnost využila cca 5x.


Ač se mi tohle vajíčko velmi líbí a podvozku Priam moc sluší, tak bohužel nám by v tuto chvíli úplně nevyhovovalo a to z důvodu, že váží 5,4kg. Když k tomu připočítáme 8kg Marečka, tak to znamená, že z domova do auta nesu 13,4kg minimálně. A to už se teda pronese. Byla bych ji ochotná nosit, pokud bych ji často využívala na podvozku. Tam si myslím, že mít možnost položit spící miminko do vodorovné polohy je k nezaplacení. Nenašla jsem jinou sedačku, která by měla takovou možnost.

Nastavení autosedačky do vodorovné polohy vypadá pro miminko velmi pohodlně. 
Mareček v ní byl spokojený.


I když autosedačka vypadá díky své robustnosti velká, tak myslím, že pohodlnější je spíš pro drobnější děti. Pro velké baculaté děti mi nepřijde úplně pohodlná. Náš Mareček v ní nemá kolem sebe tolik místa jako například ve vajíčku Maxi Cosi. Ve srovnání s Maxi Cosi cabrio je užší.


Poutání autosedačky je podobné jako u většiny typů vajíček. Tím, že nepřekáží stříška, krásně obejmete sedačku a pohodlně připoutáte. Pás je provlečen v horní a zadní části autosedačky oky.

Isofixová základná je velmi komfortní záležitost.
Základna je spojena na pevno v autě s isofixovými úchyty a z auta se neodnáší. Autosedačka se do základny velmi pohodlně zacvakne a mechanismy se samy zaklapnou. Ze základny se dá snadno uvolnit stisknutím ovladače. Nechybí ukazatel správného připojení základny k isofixu.

Sundání potahu není úplně snadné, ale jelikož označení plus znamená lepší materiál potahu, nebudete ho, myslím, muset často prát. Jde snadno vyčistit vlhkým hadříkem.

Autosedačka má zmenšovací vložku vhodnou pro novorozeňata. Je to kus polstrování, který vložíte do sedačky a tím se zmenší prostor uvnitř. Nemusí se nic složitě provlíkat pásy, přichytávat, jen pohodlně položíte nebo vyndáte. 

Za hlavovou opěrkou je tlačítko, které  buď taháte směrem nahoru nebo dolů. Tak můžete jednoduše hlavovou opěrku nastavovat podle výšky dítěte. Mě přijde jako nevýhoda, že opěrka není vyndavací (v sedačce by bylo víc místa pro hlavičku), ale výrobce to uvádí jako přednost autosedačky. Roste s dítětem a dítě je lépe chráněno. 
Při nastavování opěrky hlavy se mění i úhel sedu.

Stříška autosedačky je na první pohled dost neobvyklá. Dá se celá pohodlně shrnout  za plastový kryt.  Je velká, dá se snadno přetáhnout hodně dopředu a miminko má krásné útulné podmínky pro spinkání a nebude na něj svítit sluníčko. Materiál je asi "plavkovina" a mohlo by se stát (nemám to vyzkoušeno), že by jste při manipulaci s autosedačkou mohli zavadit například suchým zipem od bundy a zatrhnout nitku. 
Při používání autosedačky bylo trochu nepohodlné zapínání vnitřních pásů, protože  zapínání je proti jiným autosedačkám umístěno dost nízko. Ale je to možná jen o zvyku.

Ve srovnávacích testech, které v roce 2015 uskutečnil německý autoklub ADAC, dostala autosedačka   ve své kategorii nejlepší známky ze všech.

Celkový dojem z autosedačky mám velmi dobrý. Mě i manželovi se líbila a Marečkovi byla pohodlná, i když možná trošku těsná. Pokud bych měla znovu miminko, tak bych si ji i přes její malé nevýhody koupila v celém setu s Cybex Priam. Pro novorozeně a drobné děti (jako byli starší synové) musí bý parádní. A budu se opakovat, ale na podvozku Priam vypadá fakt suprově :-)

A tady připojuji ve zkratce výhody a nevýhody sedačky.

Výhody
- sklopení sedačky do lehu
- velká stříška, která se dá snadno schovat a nikde nepřekáží.
- dobrý materiál potahu
- neobvyklý a krásný design :-)
- zmenšovací vložka pro miminko.
- materiál potahu

Nevýhody
- zapínání vnítřních pásů je hodně nízko položeno a uplně pohodlně se nezapíná (možná jen nezvyk)
- váha sedačky
- materiál stříšky.
- nejde vyndat hlavová opěrka  a tím zvětšit prostor sedačky (je tam na pevno)

Tuto recenzi jsem psala nejen proto, že mně baví hrát si s podobnými nezbytnými doplňky
 miminek:-), ale hlavně proto, abych případně pomohla někomu, kdo se rozhoduje jakou sedačku koupit a má Cybex Cloud Q plus v užším výběru. 

Autosedačka v pozici v lehu.


Isofixová základna.Při zmáčknutí tohoto šedého ovladače autosedačku ze základny odjistíte.

Posouvání hlavové opěrky. Pohodlná manipulace i s dítětem v autosedačce.

Teleskopická lineární ochrana proti bočnímu nárazu.

Maxi Cosi a Cybex cloud Q plus.

Srovnání v připoutání. (výška zapínání)

Zmenšovací vložka pro novorozence.


Autosedačku Cybex Cloud Q plus jsem měla zapůjčenou z Dětského domu.1 komentář:

  1. Ty jo, moc krasny kocarek designove. Ale cybex je super. Ja sama mam doma tentp https://www.detske-kocarky.cz/kocarek-cybex-eternis-m-air-4-2016.html a nedam na neho dopustit. To same i autosedacku Cybex.

    OdpovědětVymazat